פרקט עץ טבעי

טפטים, פרקטים, ומשטחים נוספים יכולים לשנות את מראהו של חלל מן הקצה אל הקצה. כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, זמין לכם הצוות המקצועי של פאר הפרקט שייעץ לכם אילו משטחים הכי מתאימים לביתכם. תוך התחשבות בגורמי הסביבה של ביתכם, הרצון שלכם, והנטייה העיצובית שלכם – המומחים של פאר הפרקט "יתפרו" כל פרויקט לבקשתם, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שהחזון העיצובי שלכם יצא לפועל בצורה הטובה ביותר.

מה זה פרקט עץ טבעי?

פרקט עץ מלא, כפי שהשם מרמז, הוא פרקט אשר עשוי מעץ טבעי, ולכן הוא מכונה גם "פרקט עץ גושני", וכיום ישנם כמה סוגים של פרקט עץ מלא, כמו פרקט עץ אורן, פרקט עץ אלון, פרקט דובדבן ועוד. רבים מעדיפים פרקט עץ מלא על פני פרקט למינציה בזכות המראה שלו – התקנה של פרקט עץ מלא מכל סוג מעניקה לחלל מראה ביתי ומזמין, והעץ הטבעי משרה שלווה. פרקט עץ מלא הוא עבה יחסית (ממוצע של 14 מ"מ), ולכן הוא נחשב לאיכותי ועמיד.

יתרון נוסף של פרקט עץ הוא שהוא אינו גורם לרעשים כאשר דורכים עליו. פרקט עץ אשר מותקן כהלכה יהיה שקט, ולכן לא יהיה צורך בשכבה נוספת של ספוג בידוד כדי למנוע חריקות ורעשים. כדי להגיע לתוצאות מיטביות, יש להתקין פרקט עץ מלא באופן מקצועי ולעקוב במדויק אחרי כל השלבים הנחוצים של התקנת טפט עץ. כיום השיטה הנפוצה ביותר היא שיטת ההדבקה שבה מדביקים את הפרקט ישירות על הרצפה או על תשתית מיוחדת שמורכבת עבור הפרקט. במהלך ההדבקה של הפרקט, חשוב להקפיד על דיוק כדי למנוע "נפיחות" באזורים מסוימים על הרצפה. לאחר ההדבקה, חשוב לעשות גימור וליטוש את הפרקט על מנת שיחזיק מעמד לאורך זמן. במהלך השנים חשוב לבצע פעולות תחזוקה שונות, כמו ליטוש חוזר, כדי להבטיח את אורך החיים של הפרקט. בנוסף, יש להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים בלבד עבור פרקט עץ מלא כדי למנוע נזקים ושחיקה של שכבות העץ.